Kontakta oss via e-post: palluc@skane.se

För frågor rörande NVP: nvp.palluc@skane.se

 

Marlene Malmström
Verksamhetschef
E-post: marlene.malmstrom@skane.se
Tel: 046-17 59 50
Profil på Lunds universitet

Ann-Louise Tidell
Enhetschef
E-post: ann-louise.tidell@skane.se
Tel: 0725 – 97 31 03

Felicia Matz Wennerhed
Administratör och kommunikationskoordinator
E-post: felicia.matzwennerhed@skane.se 
Tel: 0703 – 49 04 15

Carl Johan Fürst
Professor emeritus
E-post: carljohan.furst@med.lu.se
Tel: 0708 – 74 76 00
Profil på Lunds universitet

Birgit Rasmussen
Professor emerita
E-post: birgit.rasmussen@med.lu.se
Tel: 0706 – 56 13 90
Profil på Lunds universitet

Maria Schelin
Docent
E-post: maria.schelin@skane.se
Tel: 0722 – 05 97 77
Profil på Lunds universitet

Mikael Segerlantz
Docent, medicinsk rådgivare
E-post: mikael.segerlantz@skane.se
Profil på Lunds universitet

Ingela Beck
Biträdande professor
E-post: ingela.beck@hkr.se
Profil på Högskolan Kristianstad

Christel Hedman
Post doc
E-post: christel.hedman@ki.se

Anette Duarte
Kvalitetsutvecklare
E-post: anette.duarte@skane.se
Tel: 0703-49 79 60

Anders Danielsson
Projektledare
E-post: anders.danielsson@skane.se
Tel: 0708 – 87 52 60

Karin Belfrage
Studierektor
E-post: karin.belfrage@skane.se 

Christel Wihlborg
Överläkare
E-post: christel.wihlborg@skane.se
Tel: 0411 – 89 70 23

Dröfn Birgisdóttir
Forskare
E-post: drofn.birgisdottir@skane.se
Profil på Lunds universitet

Mattias Tranberg
Forskare
E-post: mattias.tranberg@skane.se
Tel: 0761-36 24 82
Profil på Lunds universitet

Jamie Woodworth
Doktorand
E-post: jamie.woodworth@med.lu.se
Tel: 0703 – 18 17 65
Profil på Lunds universitet

Sofia Persson
Doktorand
E-post: sofia.persson@skane.se
Profil på Lunds universitet