Kontakta oss via e-post: palliativtutvecklingscentrum.kryh@skane.se

För frågor rörande NVP: nvp.palliativtutvecklingscentrum.kryh@skane.se

Saerun Jonsdottir
Verksamhetschef
E-post: saerun.jonsdottir@skane.se
Tel: 0725 – 97 76 13

Ann-Louise Tidell
Enhetschef
E-post: ann-louise.tidell@skane.se
Tel: 0725 – 97 31 03

Felicia Matz Wennerhed
Administratör och kommunikationskoordinator
E-post: felicia.wennerhed@skane.se 
Tel: 0703 – 49 04 15

Ingela Beck
Biträdande professor, Högskolan Kristianstad
E-post: ingela.beck@hkr.se
Ingela Becks sida på Högskolan Kristianstad

Dröfn Birgisdóttir
Doktorand
E-post: drofn.birgisdottir@med.lu.se
Dröfn Birgisdóttirs sida på Lunds universitet

Karin Dalhammar
Doktorand
E-post: karin.dalhammar@med.lu.se
Mobiltelefon: 0739 – 55 12 60

Anders Danielsson
Projektledare
E-post: anders_k.danielsson@med.lu.se
Mobiltelefon: 0708 – 87 52 60

Anette Duarte
Verksamhets- och kvalitetsutvecklare
E-post: anette.duarte@skane.se
NVP e-post: nvp.palliativtutvecklingscentrum.kryh@skane.se

Carl Johan Fürst
Seniorprofessor
E-post: carljohan.furst@med.lu.se
Mobiltelefon: 0708 – 74 76 00
Carl Johan Fürsts sida på Lunds universitet

Christel Hedman
Post.doc
E-post: christel.hedman@ki.se

Sofia Kårmark
Doktorand
E-post: sofia.karmark@skane.se

Jimmie Kristensson
Docent
E-post: Jimmie.kristensson@med.lu.se
Jimmie Kristenssons sida på Lunds universitet

Berit Lindahl
Professor
E-post: berit.lindahl@med.lu.se
Tel: 0703 – 29 49 64
Berit Lindahls sida på Lunds universitet

Marlene Malmström
Docent
E-post: marlene.malmstrom@med.lu.se
Marlene Malmströms sida på Lunds universitet

Birgit Rasmussen
Seniorprofessor
E-post: birgit.rasmussen@med.lu.se
Tel: 0706 – 56 13 90
Birgit Rasmussens sida på Lunds universitet

Maria E.C. Schelin
Docent
E-post: maria.schelin@med.lu.se
Tel: 0722 – 05 97 77
Maria Schelins sida på Lunds universitet

Mattias Tranberg
Doktorand
E-post: mattias.tranberg@med.lu.se
Tel: 0761-36 24 82
Mattias Tranbergs sida på Lunds universitet

Christel Wihlborg
Överläkare, medicinsk rådgivare
E-post: christel.wihlborg@skane.se
Tel: 0411 – 89 70 23

Jamie Woodworth
Doktorand
E-post: jamie.woodworth@med.lu.se
Tel: 0703 – 18 17 65

 

 

 

 

 

X